Beauty blender – podstawa Twojej kosmetyczki

Zaprojektowana przez Amerykankę gąbeczka Beauty blender w świecie makijażu pojawiła się na początku drugiego millenium, wprawiając płeć piękną w zachwyt. Kilka lat temu ta specjalnie zaprojektowana gąbka, podbiła serca kobiet na całym świecie, w tym również Polek. Dokonała ona rewolucji w sposobie nakładania podkładu. Dziś beauty blender zajmuje honorowe miejsce, w co drugiej damskiej kosmetyczce.

Czym jest i jak działa beauty blender?

Beauty blender to specjalnie zaprojektowana gąbka do makijażu, której zadaniem jest idealne, równomierne rozprowadzenie podkładu na twarzy. Nie pozostawia przy tym żadnych zacieków i smug. Perfekcyjną aplikację fluidu ma zapewnić faktura i specyficzny kształt gąbeczki. Dzięki nim skóra pozostaje aksamitnie gładka, a podkład praktycznie wtapia się w skórę. Gąbka beauty blender wykonana jest z tworzywa, które nie uczula. Do jej produkcji nie wykorzystuje się żadnych ekstraktów zapachowych ani lateksu, jak to wygląda zwykle w przypadku innych produktów tego typu. Dzięki temu beauty blendera z powodzeniem mogą używać również alergicy. 

Aby poprawnie wykonać makijaż z użyciem beauty blendera, należy dokładnie namoczyć gąbkę przed użyciem. Gąbka pod wpływem wody pęcznieje i robi się miękka, zwiększa się także jej objętość. Następnie należy wylać podkład na dłoń i pobierać go za pomocą gąbeczki, stemplując twarz.

Beauty blender występuje w kilku typowo kobiecych kolorach. W zależności od tego, jak go używasz, każdy z nich może okazać się praktyczny. Podstawowa wersja kolorystyczna to jaskrawo różowy. W drogeriach znajdziemy również beauty blender czarny, który nada się doskonale zarówno do podkładu, jak i aplikacji ciemnych kosmetyków do konturowania. Natomiast na gąbeczce w kolorze beżowym najmniej będą widoczne zabrudzenia fluidem. Ponadto istnieje możliwość wyboru gąbki białej, fioletowej, czerwonej i kilku kolorów pastelowych.

Beauty blender – jaki rozmiar wybrać?

Gąbka beauty blender jest dostępna w trzech praktycznych rozmiarach. Podstawowy z nich to tak zwany beauty blender klasyczny, który jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny. Sprawdzi się doskonale zarówno do nakładania podkładu, jak i pozwoli świetnie zaaplikować bazę, puder, czy rozświetlacz. To naprawdę wielofunkcyjna gąbka! 

Beauty blusher to model gąbeczki idealny do konturowania twarzy i popularnej w ostatnich latach metody bakingu. Z łatwością zastąpi obszerny zestaw pędzli do konturowania. Natomiast gąbka Micro mini to naprawdę mała gąbeczka, która pozwala na bardzo dokładne rozprowadzanie produktów w trudno dostępnych miejscach. Jest idealna między innymi do nakładania korektora pod oczy, a nawet mokrych cieni do powiek.

Jak dbać o beauty blender?

Bardzo ważną kwestią w dbaniu o tę wyjątkową gąbeczkę jest mycie beauty blendera. Chociaż aplikowane za jego pomocą produkty nie wchłaniają się, na wierzchu wilgotnej gąbki mogą osadzać się bakterie i drobnoustroje, które szkodzą cerze. Regularne mycie beauty blendera w letniej wodzie zapewni Ci schludny, estetyczny makijaż, bezpieczny dla skóry. W przypadku tego konkretnego aplikatora nie ma konieczności mycia gąbki po skończonym makijażu. Jako, że beauty blendera używa się na mokro, wystarczy umyć go bezpośrednio przed użyciem.

Istotny jest również prawidłowe przechowywanie aplikatora. Gąbka beauty blender potrzebuje “oddychać”, dlatego najlepiej trzymać ją na otwartej przestrzeni. Zamiast chować gąbkę do łazienkowej szafki, lepiej zaopatrzyć się w stojak, który pozwala na swobodne suszenie gąbeczki i ułatwia jej przechowywanie.

Najczęściej popełniane błędy w użytkowaniu gąbeczki:

  • Stosowanie beauty blendera na sucho

Często kobiety boją się porządnie namoczyć aplikator przed użyciem z obawy przed niepożądanym efektem maski na twarzy lub rozwodnienia produktu – zupełnie niepotrzebnie. Beauty blender jest przeznaczony do używania na mokro! To właśnie dzięki porządnemu namoczeniu gąbki do podkładu przed użyciem, produkt nie wchłania się, tylko pozostaje na powierzchni.

  • Pociągłe ruchy zamiast stęplowania

Ideologia gąbki beauty blender polega na stemplowaniu to właśnie w nim tkwi sekret idealnego połączenia produktu z cerą. Dlatego żadne inne techniki nie będą równie skuteczne! Pociągłe ruchy, które mają teoretycznie rozsmarować fluid na twarzy, w rzeczywistości powodują przemieszczanie się podkładu, pozostawiając niechciane smugi. Produkt zbiera się i nawarstwia w trudno dostępnych miejscach. 

  • Nieprawidłowe mycie beauty blendera

Mycie beauty blendera jest ważne, ale jeszcze ważniejsze jest, aby robić to poprawnie! Do mycia tej wyjątkowej gąbki do podkładu należy używać zimnej lub letniej wody, ponieważ traktowanie beauty blendera wysoką temperaturą zniszczy jej specyficzną strukturę. Do dokładnego mycia, zapewniającego usunięcie osadzających się bakterii, producenci polecają stosowanie specjalnych środków myjących z linii blendercleanser. Prawidłowy sposób mycia gąbeczki odwdzięczy się dłuższą żywotnością aplikatora.