Keratynowe prostowanie włosów – czym jest i na czym polega?

Keratynowe prostowanie włosów zostało stworzone dla Brazylijek, aby okiełznać ich niesforne, gęste i puszące się włosy. Dziś technika keratynowego prostowania cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet na całym świecie. Zabiegowi można się poddać w każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Keratynowe prostowanie włosów

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który polega na wprasowaniu we włosy ich naturalnego budulca – keratyny. Substancja uaktywnia się przy użyciu wysokiej temperatury. Większość kobiet decyduje się na zabieg, ponieważ zależy im na długotrwałym efekcie idealnie prostych i gładkich włosów. Prostowanie włosów każdego dnia jest problematyczne, a dodatkowo szkodzi ich kondycji. W rzeczywistości zabieg uzupełnienia keratyny ma na celu głębokie odżywienie włosów i zapewnienie im kompleksowej regeneracji. Idealnie proste włosy są tylko bardzo przyjemnym efektem ubocznym. 

Profesjonalne brazylijskie prostowanie włosów wykonuje się w salonie fryzjerskim i trwa od dwóch do nawet czterech godzin, w zależności od długości włosów. Przez następne 48 godzin należy unikać kontaktu z wodą i wilgocią. Zabronione jest również wiązanie włosów i zakładanie za uszy, a każde zgięcie powstałe na przykład podczas snu należy potraktować prostownicą. 

Po upływie drugiej doby włosy należy dokładnie umyć odpowiednim szamponem i zastosować odżywkę. Voilà! Przez kolejne miesiące możesz cieszyć się olśniewającym efektem trwałego prostowania włosów!

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów w ciąży? Czy jest bezpieczne?

Kobietom w ciąży odradza się brazylijskie prostowanie włosów. Lekarze nie podają jednak oficjalnych przeciwwskazań do wykonywania zabiegu, przestrzegają natomiast przed szkodliwymi dla dziecka substancjami, które mogą być używane podczas zabiegu, na przykład amoniak.

Keratynowe prostowanie włosów – cena

Brazylijskie prostowanie włosów nie należy do tanich zabiegów kosmetycznych. Jego koszt zależy od długości włosów i salonu kosmetycznego. Ceny zabiegu zaczynają się już od 200zł. Nie należy jednak być specjalnie oszczędnym, decydując się na trwałe prostowanie włosów. Od jakości kosmetyków używanych podczas zabiegu i doświadczenia fryzjera uzależniona jest nie tylko cena, ale i trwałość wykonanej usługi. 

Keratynowe prostowanie włosów – efekty

Wiele kobiet uważa błędnie, że prostowanie keratynowe to zabieg stały. Co prawda jest ono długotrwałe, ale efekt utrzymuje się na włosach przez określony czas. W zależności od tego, w jakim stopniu nasze włosy są podatne na stylizację i zabiegi fryzjerskie, trwałe prostowanie włosów może utrzymywać się od 2 do nawet 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu.

Po zabiegu należy stosować wyłącznie szampony bez konserwantów, soli, parabenów i SLSów, ponieważ te składniki szybko wypłukują wprasowaną we włosy keratynę. Tego typu szampony można zakupić w salonach fryzjerskich albo popularnych drogeriach. Dobrze jest również ograniczyć do minimum kontakt ze słoną wodą. Dodatkowo dla regularnego uzupełniania keratyny zaleca się używanie odżywki. Taka pielęgnacja zapewni długotrwały efekt zdrowych, miękkich i idealnie prostych włosów.