Lampa hybrydowa – na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Jako, że zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety, manicure hybrydowy jest zarówno bardzo praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Kluczową rolę w manicure hybrydowym odgrywa dobrej jakości lampa hybrydowa. Skutecznie utwardzony lakier hybrydowy zapewnia długotrwałą, estetyczną stylizację paznokci przy zachowaniu intensywności koloru.

Jak działa lampa hybrydowa do paznokci?

Wbudowane w lampę UV specjalne świetlówki, odpowiadają za dokładne rozprowadzenie światła wewnątrz lampy, dzięki czemu dociera ono równomiernie do wszystkich płytek paznokciowych. Lampa UV emituje światło, które przyspiesza schnięcie lakierów hybrydowych o specjalnej formule, dostosowanej do tego procesu. Lakier hybrydowy nie tylko wysycha, ale i twardnieje pod wpływem promieni ultrafioletowych.

Lampa hybrydowa jest poręczna i kompaktowa, dzięki czemu możesz używać jej w każdym miejscu z dostępem do prądu. Standardowa lampa do paznokci oprócz włącznika posiada również specjalny timer, kontrolujący czas naświetlania paznokci. Lampa UV używana co kilka tygodni jest w pełni bezpieczna dla Twojej skóry, a jej działanie można porównać do przebywania w solarium lub w nasłonecznionym miejscu.

Lampa hybrydowa - na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru

Od czego rozpocząć swoją przygodę z lampą do paznokci?

Manicure hybrydowy jest obecnie bardzo popularny. Na rynku znajdziesz wiele lamp o różnych właściwościach. Wybierając swoją pierwszą lampę hybrydową, pamiętaj, że będziesz korzystać z niej średnio raz na dwa-trzy tygodnie. Dobra lampa do paznokci to taka, która ma długą żywotność, gwarancję i mocne żarówki, wystarczające do trwałego utwardzenia używanych produktów. 

Na początek przygody z manicure hybrydowym możesz zakupić podstawowy zestaw do paznokci hybrydowych. Zazwyczaj w skład takiego zestawu wchodzi lampa hybrydowa, aceton, odtłuszczacz, lakier bazowy i top oraz jeden lub dwa kolorowe lakiery hybrydowe. Taki zestaw do paznokci da Ci pewność, że masz wszystko, co potrzebne do wykonania podstawowego manicure hybrydowego. Jeśli masz wątpliwości, jaki sprzęt wybrać, zasięgnij porady specjalisty, który obsługuje odwiedzone przez Ciebie stoisko lub sprawdź opinię na temat danego zestawu do hybryd w internecie.

Ile kosztuje lampa hybrydowa i gdzie ją kupić?

Lampę hybrydową możesz kupić w każdym sklepie z akcesoriami do manicure hybrydowego. Zarówno lampa LED, jak i lampa UV Jest dostępna stacjonarnie, ale możesz też zamówić ją przez stronę internetową sklepu.

Koszt lampy hybrydowej zależy od jej parametrów, właściwości i stopnia zaawansowania technologii, jaka została zastosowana. Ceny wahają się już od 40 do nawet 250 zł. Istnieje również możliwość zakupu pełnego zestawu do paznokci hybrydowych. W tym przypadku koszt zależy od producenta oraz dokładnej zawartości zestawu.

Jaka lampa hybrydowa będzie najlepsza? Lampa UV, czy lampa LED?

Na tego typu pytania istnieje wiele dobrych odpowiedzi. Najpewniejszy będzie zakup lampy hybrydowej sprawdzonych marek, rekomendowanych przez specjalistów i klientów. Taka podwójna rekomendacja jest gwarancją na to, że lampa hybrydowa jest uniwersalna — nadaje się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i do wykonywania manicure’u w domowym zaciszu.

Zarówno lampa UV, jak i lampa LED cieszą się obecnie ogromną popularnością. Dzięki temu możesz zaopatrzyć się w lampę, która w 100% odpowie Twoim potrzebom. Wybór odpowiedniej lampy powinien być zależny od tego, w jakim charakterze zamierzasz z niej korzystać. Najlepiej sprawdzą się lampy LED i UV o dwóch długościach fali, umożliwiające utwardzenie nie tylko lakierów hybrydowych, ale też żelu i akrylu. Lampa do paznokci o jednej długości fali jest nieco słabsza, więc nie utwierdzi wszystkich produktów do stylizacji.