Przedłużanie rzęs – dlaczego ten zabieg stał się tak popularny?

Długie i gęste rzęsy to marzenie niemal każdej kobiety. Zabieg stylizacji rzęs daje możliwość cieszenia się pięknymi rzęsami na stałe. Dzięki niemu można zapomnieć o codziennym makijażu, przy którym spędza się zwykle sporo czasu. Zapewne dlatego przedłużanie rzęs to zabieg, który kochają tysiące kobiet na całym świecie.

Przedłużanie rzęs - dlaczego ten zabieg stał się tak popularny

Na czym polega zabieg stylizacji rzęs?

Stylizacja rzęs potocznie nazywana przedłużaniem rzęs to zabieg kosmetyczny polegający na trwałym przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs poprzez doklejenie pojedynczych włosków lub kępek do naturalnych rzęs. Taki zabieg pozwala na zrezygnowanie z makijażu oka i daje wrażenie stale wytuszowanych rzęs. Uzyskany efekt utrzymuje się na oczach zwykle około 3-4 tygodni. Zaleca się uzupełnianie rzęs po 3 tygodniach od wykonania zabiegu.

Przedłużane rzęsy trzeba odpowiednio pielęgnować. Przez 48 godzin po zabiegu nie mogą one mieć kontaktu z wodą ani parą wodną. Wilgoć utrudnia tzw. zawiązywanie się kleju, co powoduje ich szybsze wypadanie. Należy także unikać stosowania produktów do oczu na bazie tłuszczu, a stosując tłuste kremy i olejki – omijać okolicę oczu. 

Przedłużanie rzęs eliminuje również używanie zalotki, maskary i wszystkiego, co w łatwy sposób uszkodzi doklejone włoski. Najlepiej rozczesywać je codziennie specjalną szczoteczką do rzęs.

Ile trwa przedłużanie rzęs?

Proces stylizacji rzęs od profesjonalisty wymaga dokładności i precyzji, natomiast klientki muszą wykazać się przede wszystkim dużą cierpliwością. Profesjonalne przedłużanie rzęs trwa od 1,5 do około 3 godzin, w zależności od wybranej metody stylizacji. Zabieg uzupełniania trwa nieco krócej. Zwykle jest to około godziny do półtorej.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

W zależności od metody i materiału, który wybierzemy do przedłużania rzęs, ceny będą różnić się od siebie. Profesjonalny zabieg przedłużania rzęs to koszt od około 200 do nawet 500 zł.

Przedłużanie rzęs - dlaczego ten zabieg stał się tak popularny

Czy przedłużanie rzęs niszczy rzęsy?

Istotną kwestię stanowi materiał, z którego wykonywane są rzęsy. Klientki mają do wyboru rzęsy jedwabne, które są najczęściej polecane przez profesjonalne stylistki ze względu na trwałość i uniwersalność, lub rzęsy z włosia norek – naturalne, pozyskiwane z włosów norek, uznawane za luksusowe. Rzęsy z włosia norki polecane są naprawdę wymagającym klientkom.

Istnieje także kilka metod przedłużania rzęs. Metoda dobierana jest w zależności od tego, jaki efekt na oku ma zostać osiągnięty.

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

To jedna z najczęściej wybieranych metod przedłużania rzęs. Poleca się ją Paniom chcącym uzyskać bardzo subtelny i naturalny efekt wydłużenia na rzęsach. Polega na doklejaniu cienkich, pojedynczych rzęs do każdej rzęsy w proporcji 1:1. Stylizacja rzęs tą konkretną metodą wywodzi się z Azji. Zapewnia zagęszczenie, wydłużenie i przyciemnienie oka, a jednocześnie wygląda bardzo naturalnie.

Przedłużanie rzęs metodą objętościową

Istnieje kilka wariantów stylizacji rzęs metodą objętościową. Należą do nich: metoda 2d, 3d i jej wielokrotności. Przedłużanie rzęs polega na doklejaniu do pojedynczej rzęsy kilku bardzo cienkich sztucznych rzęs o grubościach: 0,06; 0,05; 0,04 lub cieńszych. Zależność jest następująca – czym większa objętość, tym cieńsze są doklejane rzęsy. Naturalnie, metodę tą poleca się Paniom, którym zależy na dużej objętości rzęs.

Przedłużanie rzęs – kocie oko

Stylizując rzęsy tak, aby osiągnąć efekt kociego oka, najważniejsze jest maksymalne wyciągnięcie kącików zewnętrznych oka pod kątem, do boku. Metoda kociego oka jest bardzo spektakularna i zapewnia efekt wow. Należy jednak być ostrożnym. Zastosowanie tej metody optycznie zmniejszy i zwęzi oko, przez co nie u każdego wystylizowane w ten sposób rzęsy będą wyglądać korzystnie.

Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania

Głównym przeciwwskazaniem do przedłużania rzęs są choroby oczu, takie jak: jaskra, zaćma, a także wirusowe stany zapalne. Jeśli klientka nie posiada własnych rzęs lub ma ich bardzo niewiele, wykonanie zabiegu nie jest możliwe. Stylistki są zmuszone odmówić wykonania zabiegu również w przypadku występowania opryszczki, obrażeń na twarzy klientki, utrudniających stylistom pracę, oraz niedomykalności powieki (jeśli nie da się nad nią zapanować). 

Warto samemu zrezygnować z zabiegu, jeśli cierpisz na klaustrofobię, chorujesz na przeziębienie lub grypę lub masz trudności z wytrzymaniem w bezruchu. W takim przypadku przedłużanie rzęs może powodować niepotrzebny dyskomfort, stres, a nawet lęk. Wiele osób uważa, że przedłużanie rzęs w ciąży jest niebezpieczne. To jednak nieprawda. Jeśli nie występują żadne objawy alergii, można spokojnie poddawać się zabiegowi stylizacji rzęs również podczas ciąży.